Yenisini almak yerine onarmak


WEICON ürünlerinin yardımıyla onarımları çeşitli şekillerde yapabilir ve tasarruf edebilirsiniz. Sprey, yapıştırıcı ve aletlerimiz size bu konuda yardımcı olacaktır. Bu sayfada- "Sanayi ve Zanaat" ve "Ev geliştirme" alanlarına bölünmüş- müşteri uygulamaları, maliyet tasarrufu ve kullanım amaçları hakkında bilgi içeren bir dizi onarım amaçlı ürün bulacaksınız. Resimler, broşürler ve videolar size ürünler hakkında daha fazla bilgi verecektir.

Sanayi ve zanaat alanındaki onarımlar

AWB_Lecksuch-Spray
 WEICON Kaçak Arama Spreyi ile sızıntıları bulun ve maliyetten tasarruf edin

Endüstriyel şirketlerde basınçlı hava sistemlerinin ortalama kaçak oranı yüzde 25‘tir. WEICON Kaçak Arama Spreyi ile basınç hatlarındaki çatlaklar ve gözenekli alanlar erken bir aşamada tespit edilebilir. Bu şekilde gereksiz maliyetler önlenir.AWB_Lecksuch-Spray
  WEICON Boru Tamir Seti ile boru ve boru hatlarında acil onarımlar

 WEICON Boru Tamir Seti; plastik, çelik veya bakır üzerindeki kaçakları kapatmak, yapısal mukavemeti veya duvar kalınlığını artırmak için ideal bir yardımcıdır. Bu ürünle, zaman alıcı parça değişimi ve buna bağlı olarak kesinti süresinden kaynaklanan maliyeti önlemeye yönelik bir alternatif sunuyoruz.


AWB_WEICON A
WEICON A ile kâğıt endüstrisinde dört yollu vananın onarımı

WEICON A, depolar ve diğer bileşenler üzerindeki korozyon hasarlarını ve çukur korozyonlarını gidermek için kullanılabilir. Video, dört yollu bir vananın WEICON A ile kaplama işlemini gösteriyor. Bu şekilde kâğıt ve sudan kaynaklanan aşınma hasarları ortadan kaldırılabilir. WEICON A DNV GL sertifikasına sahiptir. Bu nedenle, denizcilik sektöründeki onarım çalışmaları için de uygundur.

AWB_WEICON_CBC_5
WEICON CBC ile hizalanması zor sistemlerin dolgulanması

Epoksi reçine sistemi, bağlantı parçalarının yerini alır ve temelle doğrudan temas sağlar. Bir köprü yatağının tutunma bağlantısı, heterojen betonun mikro titreşimler ile oluşan boşlukları WEICON CBC’nin dökümü ile yeniden oluşturuldu.

Verdampfer
 WEICON Easy-Mix HT 180 ile dikey yüzeylerde onarım

WEICON Easy-Mix HT 180, dikey yüzeylerde hızlı onarım için ideal bir çözümdür. Easy Mix Dozajlama Sistemi sayesinde hızlı kuruyan 2 bileşenli yapıştırıcı kolayca uygulanır. Yapıştırıcı ile bir petrokimya fabrikasında buharlaştırıcı onarıldı ve sadece 24 saat ara verildikten sonra üretime devam edildi.


AWB_WEICON WR2
Bir pelet presi dış silindirinin WEICON WR2 ve WEICON Seramik BL ile bakımı

Silikon ve zirkonyum silikat içerikli WEICON Seramik BL ile yapılan son kaplamadan önce, aşınmaya dayanıklı bir alt tabaka olarak WEICON WR2 özellikle uygundur. Bu ürün kombinasyonu, buradaki pelet presinin dış silindiri gibi metal yüzeylerin bakımı için de ideal bir çözümdür.. Ayrıca her iki ürün konveyör sistemlerinde, kılavuz raylarda ve kızaklardaki onarımlar için de uygundur.


WEICON Ceramic BL

AWB _Risspruefmittel Entwickler
WEICON Çatlak Kontrol Spreyi ile malzeme testi

 WEICON Çatlak Kontrol Spreyi- Temizleyici, Difüzyon maddesi ve Geliştirici – ile boya penetrasyon işlemi kullanılarak malzemelerin işlevselliği tahribatsız kontrol edilebilir. Sprey, alaşımlı ve alaşımsız çelik, dökme çelik, gri dökme demir ve dövülebilir dökme demir, kaynak, plastik, demir dışı metal veya seramiklerdeki hasarların tespiti için uygundur.
AWB_WEICON_HB300
WEICON HB 300 ile baskı plakasının onarımı

WEICON HB 300 boşlukları doldurmak, pompaları sızdırmazlaştırmak veya araç gövdeleri ve makine bileşenlerindeki hasarları onarmak için idealdir, üstelik dikey yüzeylerde dahi kullanıma uygundur. Bir müşterimizin karşılaştığı sorunda, çatlamış 400 kg'lık bir baskı plakasının temas yüzeyi artık % 100 kapatma gücü göstermiyordu. Önerdiğimiz çözüm: HB 300 kullanarak boşluk doldurma. Baskı plakası onarılarak yeniden takıldı, böylece titreşimler ve olası tehlikeler en aza indirilmiş oldu. Yeni rulman satın almaya kıyasla maliyet tasarrufu yaklaşık 35.000 €.


Ev Geliştirme Onarımları

AWB_Repair_Stick_Aqua
Tamir Çubuğu Aqua ile Fayansların hızlı bir şekilde onarımı

WEICON Tamir Çubuğu Aqua, sıhhi tesisat ve ısıtma tesisatı, elektrik sektöründe veya tekne tamiratlarındaki küçük onarımlar için ideal bir yardımcıdır. Bu ürünün yardımı ile fayans ve sıhhi tesisatlardaki çatlaklar ve delikler onarılabilir, benzin ve su depolarındaki veya radyatörlerdeki sızdıran yerler kapatılabilir veya elektrik panoları tamir edilebilir.

AWB_Contact-VA-1460
WEICON Contact VA 1460 ile güneş gözlüğü onarımı

Günlük kullandığınız nesnelerin kırılmasından dolayı hemen atmanız gerekmez; birçok şey hızlı ve kolay bir şekilde tamir edilebilir.  WEICON Contact VA 1460 ile bir güneş gözlüğünün burunlukları yeniden yapıştırılabilir. Orta dereceli viskozitesi sayesinde siyanoakrilat yapıştırıcı burunlukların küçük alanlarına nüfuz etmek için idealdir. Ayrıca çok çiçeklenme yapmaz ve bu nedenle hiçbir toz kalıntısı bırakmaz.AWB_Elektroinstallationsset_No.4
Elektrik Tesisat Seti 4 ile iyi donanımlı ev

WEICON TOOLS serisine ait Elektrik Tesisat Seti 4 her evin ve şantiyenin bir parçası olmalıdır. Çeşitli sıyırma işleri için klasiğimiz olan Kablo Sıyırma Pensesi No. 5, mükemmel bir günlük arkadaştır. Yaygın kullanılan tüm esnek ve katı iletkenler için uygundur. Yuvarlak Kablo Sıyırıcı No. 13, kesme derinliği ayarı, ergonomik sap şekli ve genişletilmiş çalışma aralığı sayesinde sıyırma işleri sırasında zamandan ve emekten tasarruf etmenize yardımcı olur.


AWB_WEICON_HP
Beton zemindeki deliklerin WEICON HP ve WEICON kontur spatulası Flexy ile doldurulması

Kaykayların yoğun kullanımı Münster'deki Skaters Palace'daki salon zeminine ciddi şekilde zarar vermişti. Beton zemindeki delikler macunsu WEICON HPile kolayca onarıldı. Kontur Spatulası Flexy ile yapılan düzleme işlemi sonucunda yenisi kadar iyi görünen pürüzsüz bir yüzey oluşturuldu. Epoksi reçine sistemi, işlemden sonra muazzam darbe direnci gösterir ve bu nedenle uzun süreli kullanıma kolayca dayanır.


AWB_Epoxyd-Minutenkleber
WEICON Contact VA 8406 ve WEICON Epoksi Dakikalık Yapıştırıcı ile mutfak gereçlerinin yapıştırılması

WEICON Contact VA 8406 ve WEICON epoksi dakika yapıştırıcısı çok çabuk sertleşme özelliği sayesinde kısa süreli onarımlar için uygundur. Örneğin, ahşap mutfak eşyaları kolayca onarılabilir.  Bir peynir dilimleyicisinin sapındaki çatlaklar, düşük viskoziteli siyanoakrilat yapıştırıcı ile doldurularak sap sağlamlığı yeniden kazanıldı. Sapı dilimleyiciye sabitlemek için ise viskoz ve kendiliğinden yayılan WEICON Epoksi Dakika Yapıştırıcısı kullanıldı.
Epoxy Minute Adhesive

AWB_Kabelschere_No.35
Elektrik tesisatları için uygun Kablo Bıçağı No. 35

WEICON TOOLS serimizdeki Kablo Bıçağı No. 35 elektrik tesisatlarında kullanım için her zaman elinizin altındadır. Kemer klipsli güvenlik kılıfı sayesinde alet kutusuna ihtiyaç duymaz ve her ustaya her yerde eşlik eder. Özel paslanmaz çelikten yapılmış bıçaklar sayesinde yüksek kesme performansı ile kesme, sıyırma ve kıvırma işlemlerini mümkün kılar.AWB_GMK 2410
WEICON GMK 2410 ile römork brandasının onarımı

Bu uygulamada, WEICON GMK 2410 ile bir römork brandasının onarımı gerçekleştirildi. Geniş yüzeyli ve esnek kauçuk-kauçuk veya kauçuk-metal yapıştırmaları için WEICON GMK 2410 mükemmel bir çözümdür. Sadece bu kadar da değil, neme dayanıklı Contact Yapıştırıcı ile kauçuk sünger, PE köpük, deri, keçe, yalıtım malzemeleri, tekstil, ahşap ve birçok plastik de yapıştırılabilir.AWB_Fast-Bond
Süpürgeliklerin WEICON Fast-Bond Montaj Yapıştırıcısı ile yapıştırılması

WEICON Fast-Bond güçlü yapışır, boyanabilir, temizlenebilir ve bu nedenle DIY (Kendin Yap) için ideal bir yardımcıdır. Köşebentlerin, kartonpiyerlerin ve süpürgeliklerin kolayca takılmasına yardımcı olur. Montaj yapıştırıcısı; MDF levha, ahşap panel, sunta, fiber levha ve alçıpan, beton, mermer, doğal ve yapay taş, seramik, alçı, metal ve sert köpükleri yapıştırır.


WEICON Epoksi, Fast-Metal, Alüminyum Dakikalık Yapıştırıcılar ile hızlı onarım

WEICON Epoksi Dakikalık Yapıştırıcı, WEICON Fast-Metal Dakikalık Yapıştırıcı ve WEICON Alüminyum Dakikalık Yapıştırıcı ile özellikle Kendin-Yap (DIY) onarım işleri hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilir. Yapıştırıcılar pratik bir ikili şırıngadadır, böylece herhangi bir dozajlama tabancası veya başka alet olmadan uygulanabilir. Örneğin ahşap, metal ve alüminyum parçalar birkaç dakika içinde onarılabilir veya yapıştırılabilir.

WEICON Tamir Spreyi ile küçük çatlakları ve delikleri kapatın

WEICON Tamir Spreyi ile küçük çatlaklar ve delikler dakikalar içinde kapatılır. İç ve dış mekanlarda, örneğin olukları, çatıları, mobil evleri veya havuz duvarlarını kapatmak için kullanılabilen püskürtülebilir bir plastiktir.


WEICON Speed-Flex® ile mozaik yapıştırma

Yüksek viskoziteli yapıştırıcı WEICON Speed-Flex® özellikle yüksek ilk mukavemet özelliğine sahiptir. Bu nedenle güzel mozaik resimleri, mozaik tabloları, mozaik lambaları uve çok daha fazlasını yapıştırmak için idealdir. Mozaik taşlarından veya eski kil parçalarından ve fayans kalıntılarından harika mozaik sanatı yaratılabilir. Ayrıca, yapıştırıcı dikey yüzeylerde yapıştırma için kullanılabilir ve aynı zamanda vida veya dübel gibi geleneksel sabitlemelerin yerini alır. Yapışkan, örneğin duvarlara işaret veya bilgi levhalarını yapıştırmak için de kullanılabilir.


WEICON Menteşe ve Kilit Spreyi ile bakım zamanı!

Kapılar veya pencereler gıcırdamaya başladığında, menteşe ve kilitleri temizlemenin ve bakımını yapmanın tam zamanıdır. Bu en iyi WEICON Menteşe ve Kilit Spreyi ile mümkündür. Silikon, reçine, asit ve solvent içermez ve tüm bağlantı parçalarının ve asma kilitlerin nazikçe yağlanmasını, bakımını ve onarımını sağlar. Bu sayede pencereler, kapılar, garajlar ve menteşelerdeki sürtünme, aşınma ve gıcırdamalar önlenir.