WEICON_Klebstoffe-für-besondere-Anforderungen-Titel_4

Özel gereksinimler için yapıştırıcılar


Özel gereksinimler özel çözümler gerektirir. Yapıştırmanın avantajı, hemen hemen her uygulama için uygun bir yapıştırıcının bulunmasıdır. Doğru yapıştırıcının nasıl seçileceğini "Doğru yapıştırıcıyı bulmak" başlıklı WE explain videomuzda açıklıyoruz."Yapıştırıcı Arama Motoru"da karar verme sürecinde yardımcı bir araçtır. Yapıştırıcılar için özel gereksinimlerin çeşitliliği hakkında size bir fikir vermek için, size üç özel yapıştırıcı çeşidimizi tanıtmak istiyoruz. Buna ek olarak, ilgili uygulamaya en iyi şekilde uyan sayısız başka yapıştırıcı da vardır.

Yangından dirençli montaj yapıştırıcıları
with a fire resistance


WEICON Flex 310 M FireSeal, kalıcı olarak elastik SMP bazlı bir sızdırmazlık malzemesidir. Düşük hacimsel büzülme, %20'lik yüksek kalıcı elastikiyet ve 120 dakikaya kadar yangına dayanıklılık gibi mükemmel özellikleri sayesinde yangından korunmada kullanım için idealdir. Yangına dayanıklılık gereksinimi olan, yük taşımayan yapısal bileşenlerdeki derzler için yanmazlık ve kaplama sağlar. Acil çıkış kapılarının tamiri için idealdir. EN 1366-4'e göre tüm bağlantı yönleri için test edilmiş ve sınıflandırılmıştır. Ayrıca, Uluslararası Denizcilik Örgütü IMO FTPC Bölüm 2+5'in yanı sıra DIN EN 45545-2 R22 /23 HL3'e göre raylı araçlar için tüm gereklilikleri yerine getirir. Bu nedenle, yetkililerin ve kamu idaresinin şartnamelerine uygundur ve yeni binalarda ve dönüşümlerde olduğu kadar hastanelerin, okulların, idari binaların, havaalanlarının, tren istasyonlarının vb. yenilenmesinde de kullanılabilir.


FireSeal_3

Uygulama Flex 310 M FireSeal

FireSeal_1

Şömine kapısının sızdırmazlığı

Temiz hava sistemleri için
yüksek küf direncine sahip kalıcı elastik dolgu macunu


SMP bazlı montaj yapıştırıcısı WEICON Flex 310 M ProSeal nötr çapraz bağlayıcı, hava koşullarına dayanıklı, düşük kokulu ve düşük emisyonlu olmasının yanı sıra silikon, izosiyanat ve solvent içermez. MS polimerinin özel bir özelliği de yüksek kalıp direncidir. Bu nedenle, özellikle sıhhi veya gıda alanlarında iyi bir şekilde kullanılabilir. VDI 6022'ye göre gıda ile ilgili alanlardaki uygulamalar ve iklimlendirme sistemleri için test edilmiş ve onaylanmıştır. Uluslararası Denizcilik Organizasyonu Bölüm 2+5'in (internationalen Maritimen Organisation IMO FTPC Parts 2+5) gereksinimlerini karşılar.


ProSeal_1

Uygulama WEICON Flex 310 M MultiSeal

ProSeal_3

Bir klimanın sızdırmazlığı

Yüksek sıcaklıkta sızdırmazlık için silikon


Isıl gerilmeli yapıştırma veya sızdırmazlık için siyanoakrilat yerine bir silikon gerekiyorsa WEICON HT 300'ü öneririz. WEICON HT 300, +300°C/+572°F sıcaklığa kadar dayanır. Ocak, şömine, baca borusu, gazlı ısıtıcı, kazan veya baca damperi gibi yerlerde kullanım için idealdir. Yüksek sıcaklığa dayanıklı özel silikon, havalandırma sistemleri için genleşme derzlerinin yapıştırılması ve sızdırmazlığı, gözenekli silikondan yapılmış sızdırmazlık elemanları, ocaklar (gaz, seramik, indüksiyon), fırın veya şöminelerdeki bölmeler, çelik üzerinde alüminyum oksitten yapılmış aşınma koruma plakaları veya egzoz sistemleri için kontrol kapakları için uygundur.

Silicon_HT_300

Uygulama Silikon HT 300

Silicon_HT_300_2

Şömine kapısının sızdırmazlığı