Paslanmaz Çelik
için WEICON çözümleriPaslanmaz çelik sadece çok çekici parlak ve asil bir görünüme sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda gerçek bir çok yönlü malzemedir ve bir dizi avantaj sunar! Paslanmaz çelik, ister mimaride, ister endüstriyel üretim süreçlerinde olsun, görsel açıdan zorlu yapılar için uygundur. WEICON, paslanmaz çeliğin işlenmesi, bakımı ve yapıştırılması için geniş bir ürün yelpazesi sunar. Teknik spreyler sayesinde paslanmaz çelik bakımı sağlanır. Paslanmaz çelik yapıştırıcılar sayesinde ise yüksek kaliteli malzemeler dayanıklı ve görsel olarak uyumlu bir şekilde yapıştırılır.


Broşürü İnceleyin

Yüzeyleri iyice temizleyin ve bakımını yapın

Makine parçalarının tamiri ve onarımı

‌Vidaları, boruları ve dişleri sabitleyin ve parçaları tutturun

Seri üretim için karışım gerektirmeyen yapıştırıcılar

Metal içermeyen bakım ve ayırma maddesi

Paslanmaz çelik ve plastiğin yüksek mukavemetli yapıştırılması

Hızlı yapıştırma ve onarım

Kaynak ve derz sızdırmazlığı

Paslanmaz çelik ve kauçuk yapıştırma

Küçük tamirler

Yüzeyleri iyice temizleyin ve bakımını yapın

WEICON Metal-Fluid, Paslanmaz Çelik Bakım Spreyi ve Paslanmaz Çelik Bakım Spreyi A7


Uzun süreli güzel bir görünüm için paslanmaz çelik yüzeylerin bakımı düzenli olarak yapılmalıdır. Bakım spreyi sadece yeni oluşan pasları gidermekle kalmaz, aynı zamanda yüzeyleri yeniden yapışmaya karşı korur. WEICON Paslanmaz Çelik Bakım Spreyi dış mekan kullanımı için idealdir. Hem mat hem de cilalı paslanmaz çelik yüzeyler için kullanılabilir. Ayrıca lekeleri ve parmak izlerini gidererek uzun süreli koruma sağlar. Paslanmaz Çelik Bakım Spreyi A7 ve Metal-Fluid Sprey, NSF A7 sertifikalı olup, gıda işleme alanlarında kullanılabilirler. İç mekanlar için WEICON Metal-Fluid sihirli yardımcınızdır.


Daha fazla bilgiMetal-Fluid
solvent-free care and protection emulsion for metals
₺818,50* (KDV dahil)

(₺2.046,25* / 1 L)

Ayrıntılar
Paslanmaz Çelik Bakım Spreyi
cleaning, protection and care oil for stainless steel
₺755,86* (KDV dahil)

(₺1.889,65* / 1 L)

Ayrıntılar
Paslanmaz Çelik Bakım Spreyi A7
Paslanmaz Çelik Bakım Spreyi A7
₺922,90* (KDV dahil)

(₺2.307,25* / 1 L)

Ayrıntılar
hintergrundbild_einsatzgebiet_edelstahl


  

Makine parçalarının tamiri ve onarımı

WEICON ST


Endüstrinin her alanında, paslanmaz çelik makinelerin ve makine parçalarının düzenli olarak bakımının yapılması ve sık sık onarılması gerekir. Aşınma ve yıpranma bazı parçalarda ağır tahriplere neden olur. Bu parçaları değiştirmek için yerlerine yenileri alınmadan önce, daha uygun maliyetli ve sürdürülebilir bir onarım düşünülmelidir. Epoksi reçine sistemi WEICON ST, paslanmaz çelikten yapılmış makine parçaları ve iş parçaları üzerinde onarım ve rötuş çalışmaları için idealdir. Bu nedenle macun benzeri onarım bileşiği, büyük tanklarda veya konteynerlerde kullanılabilir ve bazı durumlarda kaynağın yerini alabilir. Anti-korozif olup, paslanmaz çelik dolguya sahiptir.


Daha fazla bilgiWEICON ST
metallic-filled epoxy resin system for repairs and moulding
₺4.906,80* (KDV dahil)

(₺9.813,60* / 1 kg)

Ayrıntılar
hintergrundbild_einsatzgebiet_edelstahl


  

‌Vidaları, boruları ve dişleri sabitleyin ve parçaları tutturun

WEICONLOCK® ile


Tüm makinelerde, üretim tesislerinde, su tesisatlarında, korkuluk inşaatında, el sanatlarında ve daha pek çok alanda vida sabitlemesi önemlidir. WEICONLOCK® ürünleri vidaları sabitlemek, boruları ve dişleri kapatmak, birleştirme parçalarını sabitlemek için kullanılır. Vidalar için güvenli bir korozyon koruması olarak çinko pul kaplama yıllardır giderek daha fazla önem kazanmaktadır. Bununla birlikte, kaplanmış vidalar anaerobik diş kilitleyicilerle yapıştırılacaksa, hem kürlenme davranışı hem de ana malzeme ile temas olumsuz etkilendiğinden, bu özellikle bir zorluk teşkil eder. WEICON, paslanmaz çelik vidalarda ve çinko pul kaplı vidalarda kullanım için özellikle uygun tiplere sahiptir. Avantajı, pasif paslanmaz çelik üzerinde daha yüksek mukavemet ve daha hızlı kürlenmedir. Kürleştikten sonra kimyasallara, solventlere ve sıcaklıklara dayanıklı, titreşime ve darbeye dayanıklı bir yapışkan bağ oluşur.


Daha fazla bilgiWEICONLOCK® AN 306-10
for passive materials, high strength, with drinking water approval
₺643,10* (KDV dahil)

(₺3.215,50* / 100 ml)

Ayrıntılar
WEICONLOCK® AN 302-44
for passive materials, medium strength
₺643,10* (KDV dahil)

(₺3.215,50* / 100 ml)

Ayrıntılar
hintergrundbild_einsatzgebiet_edelstahl


  

Seri üretim için karışım gerektirmeyen yapıştırıcılar

WEICON RK 1300 ve RK 1500


Ürünlerin seri üretiminde işlerin hızlı ilerlemesi gerekiyor. Burada uygun ürünlerin kullanılması özellikle önemlidir. Özellikle paslanmaz çelik, cam ve seramiklerin birbirleriyle görsel olarak uygun yapıştırılması için iki WEICON ürünü ideal bir çözüm sunar: WEICON RK 1300 ve RK 1500 Akrilat Yapısal Yapıştırıcılar . Bir aktivatör ile birlikte, karışım gerektirmeyen bir süreçte işlenen 2 komponentli bir sistem oluştururlar. Oda sıcaklığında kürlenen metakrilat yapıştırıcılar geniş alan yapıştırmaları için kullanılabilir. Hızlı kürlenme süreleri nedeniyle, uzun bekleme süreleri gerektirmediğinden paslanmaz çeliğin işlendiği ürünlerin seri üretimi için idealdir.


Daha fazla bilgiRK-1300 Yapısal Akrilik Yapıştırıcı
acrylic structural adhesive, pasty no-mix adhesive
₺1.570,18* (KDV dahil)

(₺2.616,97* / 100 g)

Ayrıntılar
RK-1500 pısal Akrilik Yapıştırıcı
structural acrylic adhesive, liquid no-mix adhesive
₺1.720,51* (KDV dahil)

(₺2.867,52* / 100 g)

Ayrıntılar
hintergrundbild_einsatzgebiet_edelstahl


  

Metal içermeyen bakım ve ayırma maddesi

WEICON Anti-Seize High Tech


Paslanmaz çelik üzerindeki aşınma, korozyon ve sıkışmış vidaların birçok nedeni olabilir. Ancak ağır yükler, çevresel etkiler ve flanşlar, dişli kutuları, dişliler, makaralar ve vidalar üzerindeki bakım eksikliği genellikle en büyük etkenler arasındadır. Bu nedenle düzenli yağlama, makine ve ekipmanların uzun ömürlü olması için çok önemlidir. WEICON Anti-Seize High-Tech, son derece iyi bir ayırma etkisine sahip metal içermeyen bir montaj macunudur. Özellikle paslanmaz çelik gibi yüksek alaşımlı çelikler için uygundur. ‌Montaj macunu, metal dolgu eksikliğinden kaynaklanan etkileşimleri ve tutukluk/soğuk kaynaklamayı önler.


Daha fazla bilgiAnti-Seize Montaj Spreyi ASW 400
solid lubricant paste
₺1.687,10* (KDV dahil)

(₺4.217,75* / 1 L)

Ayrıntılar
Anti-Seize Nikel Montaj Macunu
lubricant and release agent paste, high-temperature-resistant
₺1.524,24* (KDV dahil)

(₺1.270,20* / 100 g)

Ayrıntılar
hintergrundbild_einsatzgebiet_edelstahl


  

Paslanmaz çelik ve plastiğin yüksek mukavemetli yapıştırılması

WEICON Easy-Mix RK-7000 ve RK-7100


Güçlü yapışma, özellikle daha büyük yüzeyler için önemlidir. WEICON Easy-Mix RK-7000 ve WEICON Easy-Mix RK-7100 ile plastik ve paslanmaz çelik arasında yüksek mukavemetli yapıştırmalar harika bir şekilde gerçekleştirilir. Biraz daha kalın yapışkan filmlerinden dolayı, metil metakrilat yapıştırıcılar çoğunlukla reklam veya aydınlatma sektöründe veya mobilya yapımında kullanılır. İki yapıştırıcı da kürlenme süreleri bakımından farklılık gösterir, böylece her uygulama için doğru yapıştırıcıyı bulabilirsiniz.


Daha fazla bilgiEasy-Mix RK-7100
structural acrylic adhesive, fast-curing
₺1.925,14* (KDV dahil)

(₺3.850,28* / 100 ml)

Ayrıntılar
Easy-Mix RK-7000
slow-curing structural acrylic adhesive
₺1.055,27* (KDV dahil)

(₺2.110,54* / 100 ml)

Ayrıntılar
hintergrundbild_einsatzgebiet_edelstahl


  

Hızlı yapıştırma ve onarım

WEICON Contact VA 2500 HT ve WEICON Contact VA 30 Black


Bazı onarımların hızlı bir şekilde yapılması gerekir. ‌İki tip WEICON siyanoakrilat yapıştırıcı, kauçuğun veya diğer elastomerlerin paslanmaz çelikle yapıştırılması ve onarılması için idealdir. WEICON Contact VA 2500 HT ve WEICON Contact VA 30 Black hızlı yapıştırıcılar, daha küçük ve hassas bağlantıları yapıştırmak için idealdir. Yüzeyleri saniyeler içinde birbirlerine yapıştırır. Contact VA 30 Black süper yapıştırıcı, özellikle sıcaklık ve değişen iklim koşullarına karşı yüksek direnci ile öne çıkar. WEICON Contact VA 2500 HT mükemmel nem direncine sahiptir.


Daha fazla bilgiContact VA 2500 HT
high-viscosity instant adhesive, high-temperature-resistant up to 140°C
₺478,55* (KDV dahil)

(₺3.987,92* / 100 g)

Ayrıntılar
Contact VA 30 Black
instant adhesive with medium viscosity, rubber-filled
₺1.378,08* (KDV dahil)

(₺4.593,60* / 100 g)

Ayrıntılar
hintergrundbild_einsatzgebiet_edelstahl


  

Kaynak ve derz sızdırmazlığı

WEICON Flex 310 M® Paslanmaz Çelik ve WEICON Primer M 100


Toz, kir veya su gibi dış etkenler bağlantı yerlerini zayıflatabilir, hatta gevşetebilir. Bu nedenle, derzlerin profesyonel olarak yalıtılması şarttır. WEICON, Flex 310 M® Paslanmaz Çelik, özellikle paslanmaz çelik sektöründe kullanılan bir sızdırmazlık maddesidir. Yalnızca paslanmaz çeliğe uyum sağlayan rengiyle değil, aynı zamanda yüksek yapışma gücü ve elastikiyetiyle de harikadır. Bu nedenle yapıştırıcı özellikle konteyner yapımı veya posta kutusu üretimi için uygundur.


Daha fazla bilgiFlex 310 M® Paslanmaz Çelik
adhesive and sealant with high initial strength and metallic look, based on MS-Polymer
₺1.069,06* (KDV dahil)

(₺3.448,58* / 1 L)

Ayrıntılar
Primer M 100
bonding agent for non-absorbent metal surfaces
₺580,46* (KDV dahil)

(₺2.321,84* / 100 ml)

Ayrıntılar
hintergrundbild_einsatzgebiet_edelstahl


  

Paslanmaz çelik ve kauçuk yapıştırma

WEICON GMK 2510


‌Paslanmaz çeliğin geniş yüzeylere yapıştırılarak kullanımı son yıllarda artmış ve artık vazgeçilmez hale gelmiştir. WEICON GMK 2510, geniş alanlı yüzeylerde, kauçuğun kauçuğa ve paslanmaz çeliğe kalıcı elastik halde yapıştırılması için 2 bileşenli polikloropren bazlı bir yapıştırıcıdır. Kauçuk-metal yapıştırıcı kuvvetli bir ilk yapışma gücüne sahip olup 1 bileşenli kontak yapıştırıcılara kıyasla önemli ölçüde daha iyi bir yapışma ve gelişmiş bir sıcaklık direncine sahiptir. Bağlar kürlendikten sonra neme karşı dayanıklı hale gelir.


Daha fazla bilgiGMK 2510
extra strong 2C rubber-metal-adhesive
₺2.422,08* (KDV dahil)

(₺7.569,00* / 1 kg)

Ayrıntılar
hintergrundbild_einsatzgebiet_edelstahl


  

Küçük tamirler

WEICON Tamir Çubukları


Kırık paslanmaz çelik parçaları, ezikler veya çizikler hiç hoşa gitmez. Makinelerin sadece görünümü değil, işleyişi de bu şekilde bozulabilir. Çoğu zaman, fazla çaba gerektirmeyen küçük bir onarım yeterlidir. İşte bu noktada WEICON Tamir Çubuğu Paslanmaz Çelik imdada yetişir. Paslanmaz çelik dolgusu ve paslanmaz çeliğe uyarlanmış rengi ile öne çıkar. Ayrıca gıda sektörü için onaylıdır. Tüm WEICON Tamir Çubukları, özellikle görselin önemli olduğu küçük onarımlar için kolay bir çözüm sunar. Bu nedenle sızıntıların giderilmesi ve boru hatlarındaki diğer onarım ve bakım çalışmaları için de uygundur.


Daha fazla bilgiTamir Çubuğu Paslanmaz Çelik
repair putty non-corrosive with drinking water approval
₺801,79* (KDV dahil)

(₺1.406,65* / 100 g)

Ayrıntılar